10 įdomiausių istorijų, kaip švenčiamos pirmosios mėnesinės pasaulyje

kaip svenciamos menesines pasaulyje prisijaukinkmenstruacijas.lt

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Mes sakome, kad mėnesines reikia švęsti. Juk tai ne liga, o ženklas, kad tu esi sveika. Pirmosios menstruacijos turėtų būti dar didesnė šventė, nes tu įžengi į kitą brendimo etapą. Nors Lietuvoje nėra tradicijų paminėti pirmąsias mėnesines, greičiau apie tai bijoma ar gėdijamasi kalbėti atvirai ir drąsiai, #PrisijaukinkMenstruacijas komanda skatina jas atšvęsti taip, kaip tik geidžia tavo širdis. Mūsų patarimai, kaip galima atšvęsti pirmąsias menstruacijas kitame Blog’o straipsnyje jau greitai.

Bet pradžioje 10 įdomiausių istorijų, kaip švenčiamos pirmosios menstruacijos pasaulyje.

Istorija iš Pietų Afrikos

Prasidėjus pirmosioms mėnesinėms mergaitė negali iš namų išeiti tris dienas, vėliau gauna dovanų ir paprastai įvyksta didelė šventė mergaitės tapimo moterimi paminėjimui. Per pirmąsias mėnesines ji turi vengti vaikų ir vyrų.

Istorija iš Ganos

Mergaitė, sulaukusi pirmųjų menstruacijų, turi iš karto praryti visą kietai išvirtą kiaušinį. Atsikąsti kiaušinio – tai lyg atimti gyvybę savo kūdikiams.
Mes tikrai to daryti nesiūlome, nes tai pavojinga gyvybei – galima smarkiai užspringti. Tiesą sakant, net neįsivaizduojame, kaip įmanoma praryti visą kiaušinį jo neatsikandus?!

Istorija iš Japonijos

Mergaitei, sulaukusiai pirmųjų menstruacijų, mama gamina specialiai šventėms skirtą patiekalą „sekihan“ – tai ryžiai su adzuki pupelėmis. Niekas nesako, kodėl šis patiekalas gaminamas, todėl tėtis ir likusi šeimos dalis gali tik numanyti, kad mergaitė jau sulaukė mėnesinių. Rožinė/ rausva patiekalo spalva simbolizuoja vaisingumą.

Istorija iš Izraelio

Mergaitei duodama nulaižyti šaukštelį medaus, kad visos būsimos menstruacijos būtų kuo lengvesnės.

Istorija iš Malaizijos

Prasidėjus pirmosioms menstruacijoms, dažniausiai mergaitė turi likti namuose visą savaitę. Tai reiškia, kad ji – tarsi įkalinta savo kambaryje, nes negali eiti į kitus kambarius. Galima lankytis tik vonios kambaryje, kad galėtų apsiprausti ir pakeisti higienos priemones.
Kadangi pirmos mėnesinės gali sukelti baimę, silpnumą ir nuovargį, duodamas išgerti žalias kiaušinis, sumaišytas su aliejaus šlakeliu, tam, kad mergaitė būtų sveikesnė ir energingesnė. Blogiausia tradicijų dalis – kas buvo naudojama ir dėvima visą savaitę, PRIVALO būti išmesta. Pavyzdžiui, kad drabužiai, lėkštė, šakutė, šaukštas ir pan.

Istorija iš Brazilijos

Brazilijoje, kai mergaitė sulaukia pirmųjų menstruacijų, visi šeimos nariai ir artimiausi šeimos draugai turi apie tai sužinoti. Įsivaizduojate?

Istorija iš Italijos

Atsiradus pirmosioms mėnesinėms, visi pradeda į mergaitę kreiptis „sinjorina“ – tai reiškia „panelė“ ar „jauna moteris“. Artimieji pasirūpina, kad visi tave pažįstantys sužinotų šias geras naujienas. Tad būna neįprasta, kai tėvų draugai sveikina sulaukus pirmųjų mėnesinių.

Istorija iš Kroatijos

Keista tradicija, tačiau ten šeimos nariai paprastai leidžia mergaitei, sulaukusiai pirmųjų mėnesinių, išgerti taurę raudonojo vyno.

Istorija iš Kanados

Kai kuriose bendruomenėse yra tradicija metus laiko nevalgyti uogų. Tačiau mergaitė jas turi rinkti ir tinkamai išsaugoti tam, kad, praėjus metams, galėtų kartu su savo aplinkos moterimis atšvęsti savo moteriškumą ir suvalgyti rinktas uogas.

Istorija iš Aliaskos

Labai išsamiai aprašytos vietinės Aliaskos tradicijos, perduodamos iš kartos į kartą. Pirmiausia, mergaitė, sulaukusi pirmųjų mėnesinių, negali bėgioti lauke, nes taps vėjuota. Ji negali plaukioti upėje ar ežere, nes nebebus žuvų. Taip pat turi susilaikyti nuo laipiojimo, nes gali sukelti žemės drebėjimą. Geriau nesisupti sūpynėse, nes gali prišaukti lietų. Bet… Yra daug dalykų, kuriuos mergaitė geba padaryti – tik jos turi niekas nematyti, nes kitaip nesuveiks. Atlikdama tam tikrus ritualus, gali išvaikyti lietų ir taps saulėta, nuraminti vėją ir pan.

Pasidalink savo istorija, kaip atšventei pirmąsias mėnesines, arba istorija, kaip tau prasidėjo pirmosios mėnesinės, kaip jauteisi? Parašyk lina@prisijaukinkmenstruacijas.lt – asmens duomenų niekam neatskleisime.

Kiti skaitiniai:

kaip pamilti savo kuna paauglysteje prisijaukinkmenstruacijas.lt

Kaip pamilti savo kūną arba vienos paauglės istorija

Noriu pasidalinti su jumis savo istorija, kaip man pavyko perbristi nepasitikėjimo savimi liūną ir pamilti save – savo vienintelį tokį, nepakartojamą kūną (kaip ir jūsų visų!). Noriu tik pasakyti, jog tai užtrunka laiko. Nebus taip, kad atsibusite kitą rytą ir jau trykšite pasitikėjimu. Tai reikalauja nemenko darbo, šis procesas vyksta mažais žingsneliais.

Skaityti toliau
mitai apie menesines

7 mitai apie mėnesines – pasakykite savo dukrai

Mes, mamos ir tikriausiai tėčiai, esame girdėję daug dalykų apie mėnesines. Vieni galbūt teisingi, o kiti klaidingi. Jei dar nekalbėjote su dukra apie brendimą ir visus vykstančius pokyčius, pakalbėkite. Lai ji žino, kad jūs esate šalia ir visuomet padėsite, atsakysite į rūpimus klausimus. Svarbiausia, perduokite, jog menstruacijos – nieko gėdingo, tai normalus, sveiko moters kūno požymis. Toliau sužinokite, kokie 7 mitai apie mėnesines, kuriuos turėtumėte pasakyti savo dukrai, egzistuoja.

Skaityti toliau

Mėnesinės vėluoja? Ar reikia sunerimti?

Atsiradus menstruacijoms gali būti, kad jos kelis metus bus nereguliarios. Tai yra normalu, todėl nereikia stebėtis, jei po pirmųjų mėnesinių kitas kraujavimas gali prasidėti tik po 3-6 mėnesių. Be to, vieną mėnesį menstruacijos gali trukti kelias dienas ir būti labai gausios, o kitą – savaitę ir su lengvesniu kraujavimu.

Skaityti toliau

PIRMOS MĖNESINĖS

Rinkiniai mergaitėms
Scroll to Top

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.