Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mėnesinės vasarą – kaip jas prisijaukinti?

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Yra sakoma, kad jei negali pakeisti situacijos, tai reikia keisti savo požiūrį. Tad su tinkamu požiūriu ir tinkamomis higienos priemonėmis mėnesinės nebus nei kažkoks trukdis, nei stabdis vasaros atostogų metu. Tad ką reikėtų turėti savo ypatingame stalčiuje, kad prisijaukintum menstruacijas?

Menstruacinės kelnaitės

Mes ypač vasarą dažniau norime dėvėti šviesius rūbus, sijonus, sukneles, šortus. Tačiau prasidėjus mėnesinėms kažkodėl atrodo, kad tamsūs rūbai praktiškesni. O jei pratekės? Taip bent jau mažiau matysis.

Tačiau menstruacinės kelnaitės – ypatingos tuo, kad turi drėgmės nepraleidžiantį sluoksnį, todėl nesvarbu, ką veiktum, kokius ar kokios spalvos rūbus dėvėtum – jos apsaugo nuo pratekėjimų. Tokias kelnaites galima nešioti ir be įkloto, tampono ar taurelės – geriausiai paskutinėmis dienomis, kai kraujavimas gana silpnas. Nešiojant gausesnio kraujavimo dienomis vienų menstruacinių kelnaičių nepakaks, todėl rekomenduojame turėti bent 2-3. Be to, jei mėnesinėms renkiesi įklotus su sparneliais, tokios kelnaitės, kurios turi dvigubą klynelį, paslėps paketo sparnelius ir jų nesimatys išorėje, jie nesitrins į kirkšnis ir nesukels nepatogumų.

Patikėk, jas tikrai verta turėti, jei nori jaustis drąsiai, užtikrintai per mėnesines – gali daryti ką tik nori, rengtis, kaip nori ir nebijoti, kad rūbai išsiteps.

Higieniniai įklotai

Jau turėdama menstruacines kelnaites pamatysi, kaip pasikeis tavo emocinė savijauta, bet svarbu ir kitos higienos priemonės, jei tavo mėnesinės gausesnės ir norisi didesnio patogumo. Įklotai yra paprasčiausia naudoti higienos priemonė menstruacijoms. Jiems naudoti nereikia kažkokių ypatingų įgūdžių.

Kad gerai jaustumeisi su įklotais, jie turėtų būti ploni, gerai praleidžiantys orą, nekvepiantys, puikiai sugeriantys ir ilgesnį laiką išliekantys sausu paviršiumi. Vasarą, kai karšta, bakterijos (pvz., nemalonų kvapą sukeliančios bakterijos) greičiau dauginasi, todėl mėnesinių metu ilgesnį laiką nepasikeitus įkloto, vulvos kvapas gali tapti stipresnis ir gana nemalonus. Tokiu atveju, geriausiai naudoti ekologiškus, be jokių kenksmingų medžiagų įklotus su FAR-IR anijonų juostele, kuri slopina kvapą. Aišku, tai nereiškia, kad nereikės visą dieną keisti įkloto, bet tokį naudodama tikrai jausies švariau, komfortiškiau ilgesnį laiką.

Tamponai

Aišku, vasarą laukia dažnesnės maudynės jūroje ar ežere, bet prasidėjusios mėnesinės neturėtų sustabdyti nuo to, jei tau labai norisi. Tam ir yra tamponai, kurie sugeria kraują makšties viduje. Tamponus gerokai paprasčiau naudoti nei menstruacinę taurelę. Gali būti nedrąsu pirmą kartą įsikišti tamponą į makštį, bet tinkamai pasiruošus pasitikėjimo turėtų būti daugiau. Ir beje, tamponą, kaip ir menstruacinę taurelę, galima naudoti, jei dar nesi turėjusi lytinių santykių – rinkis mažiausio dydžio tokiu atveju.

Nuo kelių metų galima naudoti tamponus ar taurelę?

Rekomenduojame naudoti tik ekologiškos medvilnės tamponus, kuriuose nėra jokių cheminių medžiagų likučių. Geriausiai tamponą įsidėti prieš pat maudynes arba bent prieš išeinant iš namų švariomis rankomis. Tamponą reikėtų pasikeisti po kiekvienų maudynių. Nusipirkusi tamponų būtinai perskaityk pridėtą instrukciją ir nelaikyk makštyje ilgiau nei galima.

Kaip naudoti tamponus pirmą kartą?

Menstruacinė taurelė

O čia tai galima sakyti „stebuklas“ tavo menstruacijoms. Kodėl? Nes nebereikia pastoviai pirkti įklotų – susitaupo pinigų; draugiška gamtai – nebeišmeti jokių panaudotų įklotų ar tamponų; nesimato jokių sparnelių ar tampono siūlų – būsi nuoga ir niekas neįtars, kad tau mėnesinės; galima sportuoti, miegoti, maudytis; neištuštinus taurelės gali išbūti net iki 12 valandų.

Yra tik keli minusėliai, kurie tikrai maži, nes su laiku jų nebelieka – reikia įgūdžių, labai gerai pažinti savo kūną ir nebijoti.

Makštis nėra vulva, o vulva nėra makštis

Tai tikrai bene pati geriausia higienos priemonė menstruacijoms, padedanti prisijaukinti menstruacijas ir jaustis laisvai tomis dienomis ne tik vasarą. Ir taip, taurelę, kaip ir tamponą, galima naudoti ir neturėjusioms lytinių santykių. Jei nuspręsi įsigyti, rinkis mažiausio dydžio.

Ar galiu naudoti menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Pradžioje gali būti nemenkas iššūkis teisingai įsidėti taurelę, nes blogai įsidėjus kraujas gali pratekėti. Todėl didžiausia rekomendacija – naudoti ją kartu su menstruacinėmis kelnaitėmis, apsaugančiomis nuo „avarijų“.

DOVANOJAME 20 proc. nuolaidą įklotams, tamponams, taurelei ir menstruacinėms kelnaitėms www.gentleday.lt e-parduotuvėje. Nuolaidos kodas – prisijaukink20.

Jei kils klausimų, visada gali su mumis susisiekti el.paštu ar per Instagram žinutes. Anonimiškumą garantuojame.

Išsirink tai, kas labiausiai tinka tau. Linkime tau prisijaukinti savo menstruacijas – juk smagiau gyventi pozityviai nusiteikus ir meilėje su savo kūnu.

Kiti skaitiniai:

mitai apie menesines

7 mitai apie mėnesines – pasakykite savo dukrai

Mes, mamos ir tikriausiai tėčiai, esame girdėję daug dalykų apie mėnesines. Vieni galbūt teisingi, o kiti klaidingi. Jei dar nekalbėjote su dukra apie brendimą ir visus vykstančius pokyčius, pakalbėkite. Lai ji žino, kad jūs esate šalia ir visuomet padėsite, atsakysite į rūpimus klausimus. Svarbiausia, perduokite, jog menstruacijos – nieko gėdingo, tai normalus, sveiko moters kūno požymis. Toliau sužinokite, kokie 7 mitai apie mėnesines, kuriuos turėtumėte pasakyti savo dukrai, egzistuoja.

Skaityti toliau

Mėnesinės vėluoja? Ar reikia sunerimti?

Atsiradus menstruacijoms gali būti, kad jos kelis metus bus nereguliarios. Tai yra normalu, todėl nereikia stebėtis, jei po pirmųjų mėnesinių kitas kraujavimas gali prasidėti tik po 3-6 mėnesių. Be to, vieną mėnesį menstruacijos gali trukti kelias dienas ir būti labai gausios, o kitą – savaitę ir su lengvesniu kraujavimu.

Skaityti toliau
ar galima naudoti menstruacine taurele

Ar galiu naudoti menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Taip, mergaitė paauglė,neturėjusi lytinių santykių, gali naudoti menstruacinę taurelę. Tereikia atminti, kad ši priemonė reikalauja savo kūno anatomijos išmanymo ir daugiau įgūdžių įsidėti nei, pavyzdžiui, tamponų atveju. Tad turi labai norėti ją naudoti ir būti pasiryžusi išmokti. Sužinok daugiau apie taurelę, jos pliusus, naudojimo patarimus perskaičiusi straipsnį.

Skaityti toliau

PIRMOS MĖNESINĖS

Rinkiniai mergaitėms

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.