Nuo kelių metų galima naudoti tamponus ar taurelę?

nuo keliu metu galima naudoti tamponus ar taurele

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Neseniai iš vienos mamos gavau klausimą „Mano dukrai 16 metų, ar ji jau gali naudoti tamponus?“.

Nusprendžiau to paties paklausti ir mūsų sekėjų instagrame. Norėjau „patikrinti“, ar moterys ir mergaitės žino atsakymą. Atsakymų buvo įvairių: nuo 12, 16 ar 18 metų, po pirmojo lytinio akto, nuo pirmųjų menstruacijų. Labiausiai man patikęs atsakymas buvo „Amžius nėra labai svarbus rodiklis – nuo tada, kai jau pažįsti savo kūną. Aš pradėjau nuo 17“. Tad dabar išsiaiškinkime, kaip yra iš tiesų.

Ar galiu naudoti tamponą ar menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Yra tam tikri mitai apie tamponų ir taurelių naudojimą. Kai kurios mano, kad mergaitės neturėtų naudoti tamponų tik todėl, kad praras nekaltybę. Tai mitas! Tamponus ar taurelę gali naudoti tiek „nekaltos“ mergaitės, tiek jau turėjusios lytinių santykių. Ir nors tamponas ar menstruacinė taurelė gali įplėšti mergystės plėvę, tačiau tai nereiškia, kad mergina praranda nekaltybę. „Nekaltybė“ prarandama tik lytinių santykių metu.

Skaityk daugiau >>> Kas ta nekaltybė ir mergystės plėvė?

Tai, ką tu pasirinksi naudoti menstruacijų metu, yra tavo asmeninis pasirinkimas, nors aš, kaip įklotų ir tamponų ekspertė, nerekomenduoju tamponų naudoti nuolat per menstruacijas. Ne dėl to, kad gali pažeisti mergystės plėvę, o dėl su sveikata susijusių rizikų (toksinio šoko sindromas, džiovina makšties gleivinę, todėl ji tampa imlesnė infekcijoms). Tamponus patogu naudoti tada, kai norisi maudytis, degintis ar aktyviai sportuoti. Geresnis pasirinkimas – menstruacinė taurelė, tačiau ją tinkamai įsidėti ir išsiimti reikia daugiau įgūdžių.

Kada jau galiu pradėti naudoti tamponus ar menstruacinę taurelę?

Tamponus galima pradėti naudoti, kai tik atsiranda mėnesinės. Svarbiausia – kaip tu pati jautiesi: ar gerai pažįsti savo kūną, ar esi pakankamai atsakinga (ir nepamirši laiku ištraukti ar pakeisti tampono, ištuštinti menstruacinės taurelės), ar nejauti psichologinio diskomforto. Būtinai paskaityk pridėtą prie tamponų pridedamą instrukciją, kaip teisingai juos naudoti.

Skaityk daugiau >>> Kaip naudoti tamponus pirmą kartą?

Gydytojai ginekologai rekomenduoja mergaitėms pradėti nuo higieninių paketų, nes juos paprasta naudoti – tereikia įsiklijuoti į kelnaites ir reguliariai pakeisti.

O jei atostogauji prie jūros ir nori pasimaudyti? Tokiu atveju mažiausio dydžio tamponai tikrai pagelbės. Visgi menstruacinę taurelę geriausiai pasilikti truputį vėlesniam laikui – kai jau pati drąsiai ir užtikrintai jausiesi dėl paketų ir tamponų naudojimo. Čia gali rasti naudingos informacijos apie menstruacinę taurelę, jei nuspręsi įsigyti ir išbandyti.

Naudinga žinoti:

Makštis nėra vulva, o vulva nėra makštis

Mėnesinių ciklas – kas tai ir kaip skaičiuojamas?

 

Vilmantė Markevičienė

Kiti skaitiniai:

emocinis valgymas emocine valgytoja

Emocinis valgymas – kas tai?

Bekalbėdama su psichologe Erika Mažeikaite sužinojau, kad emocinis valgymas – pakankamai dažna problema, dėl kurios žmonės konsultuojasi su specialistais. Nusprendėme išsiaiškinti, kaip atpažinti emocinį valgymą ir kaip sau padėti.

Skaityti toliau
valgymo sutrikimai

3 dažniausi valgymo sutrikimai – ką reikia žinoti?

Bekalbant su projekto drauge psichologe Erika Mažeikaite, paaiškėjo, kad iš tiesų valgymo sutrikimai nėra jau tokie reti. Ji paminėjo, kad į psichologo konsultacijas kreipiasi tikrai nemažai žmonių, turinčių vienokių ar kitokių valgymo sutrikimų. Išsiaiškinkime, kas tai yra, kaip juos atpažinti ir kaip elgtis.

Skaityti toliau
kaip naudoti tampona pirma karta

Kaip naudoti tamponus pirmą kartą?

Kur turi būti kišamas tamponas? Kokius tamponus rinktis? Kada reikia pasikeisti tamponą? Nesijaudink, jei nepavyks iš pirmo karto „susidraugauti“ su tamponais. Tik bandydama išmoksi jais naudotis ir jaustis užtikrintai bei patogiai.

Skaityti toliau

PIRMOS MĖNESINĖS

Rinkiniai mergaitėms
Scroll to Top

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.