Nuo kelių metų galima naudoti tamponus ar taurelę?

nuo keliu metu galima naudoti tamponus ar taurele

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Neseniai iš vienos mamos gavau klausimą „Mano dukrai 16 metų, ar ji jau gali naudoti tamponus?“.

Nusprendžiau to paties paklausti ir mūsų sekėjų instagrame. Norėjau „patikrinti“, ar moterys ir mergaitės žino atsakymą. Atsakymų buvo įvairių: nuo 12, 16 ar 18 metų, po pirmojo lytinio akto, nuo pirmųjų menstruacijų. Labiausiai man patikęs atsakymas buvo „Amžius nėra labai svarbus rodiklis – nuo tada, kai jau pažįsti savo kūną. Aš pradėjau nuo 17“. Tad dabar išsiaiškinkime, kaip yra iš tiesų.

Ar galiu naudoti tamponą ar menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Yra tam tikri mitai apie tamponų ir taurelių naudojimą. Kai kurios mano, kad mergaitės neturėtų naudoti tamponų tik todėl, kad praras nekaltybę. Tai mitas! Tamponus ar taurelę gali naudoti tiek „nekaltos“ mergaitės, tiek jau turėjusios lytinių santykių. Ir nors tamponas ar menstruacinė taurelė gali įplėšti mergystės plėvę, tačiau tai nereiškia, kad mergina praranda nekaltybę. „Nekaltybė“ prarandama tik lytinių santykių metu.

Skaityk daugiau >>> Kas ta nekaltybė ir mergystės plėvė?

Tai, ką tu pasirinksi naudoti menstruacijų metu, yra tavo asmeninis pasirinkimas, nors aš, kaip įklotų ir tamponų ekspertė, nerekomenduoju tamponų naudoti nuolat per menstruacijas. Ne dėl to, kad gali pažeisti mergystės plėvę, o dėl su sveikata susijusių rizikų (toksinio šoko sindromas, džiovina makšties gleivinę, todėl ji tampa imlesnė infekcijoms). Tamponus patogu naudoti tada, kai norisi maudytis, degintis ar aktyviai sportuoti. Geresnis pasirinkimas – menstruacinė taurelė, tačiau ją tinkamai įsidėti ir išsiimti reikia daugiau įgūdžių.

Kada jau galiu pradėti naudoti tamponus ar menstruacinę taurelę?

Tamponus galima pradėti naudoti, kai tik atsiranda mėnesinės. Svarbiausia – kaip tu pati jautiesi: ar gerai pažįsti savo kūną, ar esi pakankamai atsakinga (ir nepamirši laiku ištraukti ar pakeisti tampono, ištuštinti menstruacinės taurelės), ar nejauti psichologinio diskomforto. Būtinai paskaityk pridėtą prie tamponų pridedamą instrukciją, kaip teisingai juos naudoti.

Skaityk daugiau >>> Kaip naudoti tamponus pirmą kartą?

Gydytojai ginekologai rekomenduoja mergaitėms pradėti nuo higieninių paketų, nes juos paprasta naudoti – tereikia įsiklijuoti į kelnaites ir reguliariai pakeisti.

O jei atostogauji prie jūros ir nori pasimaudyti? Tokiu atveju mažiausio dydžio tamponai tikrai pagelbės. Visgi menstruacinę taurelę geriausiai pasilikti truputį vėlesniam laikui – kai jau pati drąsiai ir užtikrintai jausiesi dėl paketų ir tamponų naudojimo. Čia gali rasti naudingos informacijos apie menstruacinę taurelę, jei nuspręsi įsigyti ir išbandyti.

Naudinga žinoti:

Makštis nėra vulva, o vulva nėra makštis

Mėnesinių ciklas – kas tai ir kaip skaičiuojamas?

 

Vilmantė Markevičienė

Kiti skaitiniai:

kaip pamilti savo kuna paauglysteje prisijaukinkmenstruacijas.lt

Kaip pamilti savo kūną arba vienos paauglės istorija

Noriu pasidalinti su jumis savo istorija, kaip man pavyko perbristi nepasitikėjimo savimi liūną ir pamilti save – savo vienintelį tokį, nepakartojamą kūną (kaip ir jūsų visų!). Noriu tik pasakyti, jog tai užtrunka laiko. Nebus taip, kad atsibusite kitą rytą ir jau trykšite pasitikėjimu. Tai reikalauja nemenko darbo, šis procesas vyksta mažais žingsneliais.

Skaityti toliau
mitai apie menesines

7 mitai apie mėnesines – pasakykite savo dukrai

Mes, mamos ir tikriausiai tėčiai, esame girdėję daug dalykų apie mėnesines. Vieni galbūt teisingi, o kiti klaidingi. Jei dar nekalbėjote su dukra apie brendimą ir visus vykstančius pokyčius, pakalbėkite. Lai ji žino, kad jūs esate šalia ir visuomet padėsite, atsakysite į rūpimus klausimus. Svarbiausia, perduokite, jog menstruacijos – nieko gėdingo, tai normalus, sveiko moters kūno požymis. Toliau sužinokite, kokie 7 mitai apie mėnesines, kuriuos turėtumėte pasakyti savo dukrai, egzistuoja.

Skaityti toliau

Mėnesinės vėluoja? Ar reikia sunerimti?

Atsiradus menstruacijoms gali būti, kad jos kelis metus bus nereguliarios. Tai yra normalu, todėl nereikia stebėtis, jei po pirmųjų mėnesinių kitas kraujavimas gali prasidėti tik po 3-6 mėnesių. Be to, vieną mėnesį menstruacijos gali trukti kelias dienas ir būti labai gausios, o kitą – savaitę ir su lengvesniu kraujavimu.

Skaityti toliau
ar galima naudoti menstruacine taurele

Ar galiu naudoti menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Taip, mergaitė paauglė,neturėjusi lytinių santykių, gali naudoti menstruacinę taurelę. Tereikia atminti, kad ši priemonė reikalauja savo kūno anatomijos išmanymo ir daugiau įgūdžių įsidėti nei, pavyzdžiui, tamponų atveju. Tad turi labai norėti ją naudoti ir būti pasiryžusi išmokti. Sužinok daugiau apie taurelę, jos pliusus, naudojimo patarimus perskaičiusi straipsnį.

Skaityti toliau

PIRMOS MĖNESINĖS

Rinkiniai mergaitėms
Scroll to Top

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.