Kaip pamilti savo kūną arba vienos paauglės istorija

kaip pamilti savo kuna paauglysteje prisijaukinkmenstruacijas.lt

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Noriu pasidalinti su jumis savo istorija, kaip man pavyko perbristi nepasitikėjimo savimi liūną ir pamilti save – savo vienintelį tokį, nepakartojamą kūną (kaip ir jūsų visų!). Noriu tik pasakyti, jog tai užtrunka laiko. Nebus taip, kad atsibusite kitą rytą ir jau trykšite pasitikėjimu. Tai reikalauja nemenko darbo, šis procesas vyksta mažais žingsneliais.

Visų pirmą pradėkime nuo to, kam reikalingas pasitikėjimas? Ši savybė paverčia bet kokią merginą dar patrauklesne. Mergina, neturinti kompleksų, yra kur kas laimingesnė, drąsesnė, be to, rodanti kitiems puikų pavyzdį. Tokia asmenybė labiau traukia aplinkinius, nei žmogus, turintis kompleksų, susikaustęs, bijantis išreikšti save. O juk svarbiausia gyvenime nebijoti būti savimi, taip jūs tapsite pilnavertiškai laimingos.

Taigi pasidalinsiu savo kuklia istorija, kaip man pavyko pasiekti laimę. Kai aš buvau trylikos metų, pradėjau labiau analizuoti savo kūną, kitų nuomonė taip pat ėmė daugiau rūpėti. Pradėjau vertinti save kritiškai, nebeišvysti to, kas manyje gražu, pastebėdavau tik tai, kas nepatrauklu.

Pirmiausia, pamačiau celiulitą ant kojų – iš jo šiuo metu galėčiau tik pasijuokti, nes nei ten jo daug buvo, nei jį kažkas pastebėdavo… Tačiau tuo metu man tai buvo tragedija. Negana to, strijos atsirado ant šlaunų, sėdmenų šonuose, ant krūtų. Labai sunerimau, domėjausi, ar normalu tokiame jauname amžiuje turėti tiek „problemų“ savo kūne. Gėdindavausi dėvėti šortus arba maudymosi kostiumėlį, tad pradėjau sportuoti, kad išnyktų tie mano „parazitai“, kad kūno formos būtų dailesnės. Kiekvieną dieną žiūrėdavau į veidrodį su viltimi, kad greičiau pradingtų visi negražumai. Kalbėjausi apie tai su mama, pirkome įvairius kremus, aliejus, kuriuos nuolat tepdavau. Tačiau nepadėjo nei sportas, nei kremai.

Supratau, kad nepakeisiu kūno, kad iš tiesų reikia daugiau skirti darbo savo vidui, o ne išorei. Nuo tada pradėjau keisti požiūrį į tai, kas yra gražu. Pamačiau, kad ir draugės turi tų pačių problemų, netgi populiariausios Instagramo ar TV žvaigždės, kurios nebijo to pripažinti ar parodyti (vien dėl to jos mane ir žavi), tą patį išgyvena.

Iš tikrųjų, visa tai yra moteriška, o juk moteriškumas visada yra patrauklu. Nuo to laiko atsistodavau prieš veidrodį ir vis dažniau įžvelgdavau kažką gražaus savo kūne. Ir iki šiol dabar taip darau… Žinokit, labai geras jausmas, ir jūs pabandykit! Štai tokiais būdais, po truputį, pamilau save stipriau.

Pasakodama savo istoriją tikiuosi, kad jūs atpažinsite save bei pasisemsite idėjų, kaip pasitikėti savimi ir tapti laiminga. Nesileiskite aplinkinių įtikinamos, kas yra gražu, kas ne – turėkite savo nuomonę. Kiekvienos merginos ar moters kūnas bei veidas yra tarsi meno kūrinys, kurio niekur kitur daugiau nepamatysi. Turime vertinti savo unikalumą ir to nebijoti išreikšti. Puoškime pasaulį įvairove!

Kodėl mes dažnai jaučiamės savimi nepatenkintos?

Tai kaip mes priimame savo kūną, labai priklauso ir nuo tėvų, bendraamžių požiūrio į mus, mūsų galimybių, netgi reklamų, tai ką mes matome ekranuose – ypatingai didelę reikšmę turi socialinė medija (Instagram’as, Facebook’as). Mes visos lyginame save su kitomis ir mums atrodo, kad ta kita – vienintelė tobula mergaitė. Galvojame, kokia ji graži ir tobula. Tos nuotraukos dažnai yra pagražintos, retušuotos, paslėptas celiulitas, strijos ir spuogeliai, paglotninta oda, paputlintos lūpos ir suplonintas liemuo. Šių laikų technologijos gali kiekvieną paversti gražuole. O gali būti, kad panelė „tobulybė“ lygiai taip pat išgyvena dėl priaugto kilogramo, celiulito, spuogelio ant veido ar net atsikišusių kaulų. Dažnai tai, kas mus žavi kituose, gali būti ta savybė, kurios kitas žmogus nekenčia savyje.

Jūs norite būti panašios į kažką, nenorite išsiskirti iš kitų. Tuo tarpu, paauglystė tai metas, kai tavo kūnas keičiasi, įgauna visai kitas formas ir dažnai tai vyksta labai greitai, tu net nespėji su tuo susitaikyti ir apsiprasti su savo naujomis formomis. Todėl tu jauti didesnį nerimą, spaudimą iš kitų, dėl to atsiranda ir nuotaikų kaita, nepasitikėjimas savimi.

Štai, kas gali lemti tavo požiūrį į savo kūną:

– jei yra spaudimas iš šeimos, bendraamžių ir soc. medijos pritapti prie tam tikrų pakankamai siaurų grožio ir patrauklumo standartų, arba erzina dėl to, kaip tu atrodai;

– esi visai kitokių formų ir apimties nei tavo bendraamžiai, arba atrodai visiškai kitokia nei
matomos merginos soc. medijoje;

– esi perfekcionistė;

– jei nuolat save lygini su kitais, matai save tarsi iš išorės ir išgyveni dėl to, kaip tave mato kiti;

– nesi pasitikinti savimi, linkusi į depresiją;

– priklausai tam tikrai žmonių, šokių, modelių, sporto grupei, kuri išskiria tam tikrą kūno sudėjimą, ūgį;

– turi fizinių neįgalumo požymių;

– esi apkūnesnė nei kiti tavo bendraamžiai.

Jei šeimoje tave nuolat kritikuoja, pasakyk jiems kaip tu jautiesi. Kūnas keičiasi visą gyvenimą ir, kaip mes jaučiamės, dažnai priklauso nuo to, kaip atrodo mūsų kūnas. Ir nesvarbu, kiek tau metų. Tiek moterys, tiek vyrai visą gyvenimą stebi savo kūno pokyčius ir arba stengiasi, arba nesistengia dėl to kažką daryti. Kūno pokyčiai susiję su tuo, ką mes valgome, ar sportuojame ir ką bei kiek sportuojame. Kai mes jaučiamės gerai dėl savo kūno, mes labiau pasitikime savimi, mūsų psichika stabilesnė ir sveikesnė, mes jaučiamės
subalansuotai, valgome sveikesnį maistą ir norime sportuoti.

Negatyvus savęs vertinimas ir nepasitikėjimas savimi priartina mus prie sveikatai kenkiančio gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, norisi numesti kuo daugiau svorio, o tai gali pasibaigti valgymo sutrikimais ir netgi psichologinėmis problemomis, depresija.

Tu gali padėti sau pozityviai mąstyti apie savo kūną:

– Sveikai maitintis, nuolat sportuoti, judėti, nesilaikyti kažkokių radikalių, griežtų dietų.

Mylėti savo kūną dėl jo galimybių, ką jis geba padaryti, o ne dėl išvaizdos.

Didžiuokis dalykais, kuriuos tu sugebi padaryti, arba kokia esi, o ne tuo, kaip atrodai. Galbūt tu esi juokinga ir turi puikų humoro jausmą, gal – labai pareiginga ar net visiems padedanti arba labai draugiška.

– Pasistenk nekritikuoti kitų žmonių, nevertink jų pagal išvaizdą, vertink juos pagal jų būdo savybes, talentą – tada tikėtina ir tave ims kitaip vertinti.

– Tiesiog keisk požiūrį į savo kūną, ieškok jame gražių dalykų, nes jų tikrai turi daug – tiesiog reikia atidžiau pažvelgti (gražios akys, daili šypsena, nuostabūs plaukai ir pan.).

Jei tu nusprendei keisti savo išvaizdą, keisdama savo gyvenimo būdą – sveikiau maitindamasi, sportuodama – žinok, kad tai nėra tik tam, kad tu atrodytum gražiau. Šie dalykai lemia tai, kaip tu gyvensi ateityje, kaip tu jausiesi ar būsi sveika. Juk visgi ne grožis esti svarbiausias, o mūsų sveikata.

Vilmantė Markevičienė, PrisijaukinkMenstruacijas.lt projekto įkūrėja

Kiti skaitiniai:

PIRMOS MĖNESINĖS

Rinkiniai mergaitėms
Scroll to Top

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.