Koks gali būti makšties kvapas?

Koks gali būti makšties kvapas?

Kartais užuodi keistą, specifinį kvapą savo intymioje zonoje? Galbūt tau jis nepatinka? Ir dar atrodo, kad visi aplinkui jaučia jį? Be reikalo. Perskaityk ir sužinok, koks gali būti makšties kvapas ir kaip prižiūrėti vulvą bei makštį.

Makšties kvapas gali būti labai įvairus, nes makštyje gausu skirtingų bakterijų. Jų santykis bei sudėtis kinta kasdien, o kartais net valandomis. Tuo pačiu taip pat gali pasikeisti ir kvapas. Jis priklauso nuo to, kurioje mėnesinių ciklo fazėje esi, kokie tavo higienos įpročiai. Apskritai kiekviena mergaitė, mergina, moteris turi savo kvapą.

Ne visi kvapai yra ligos požymis ir ne visos bakterinės ligos pasireiškia kokiu nors specifiniu kvapu.

AŠTRUS/RŪGŠTUS MAKŠTIES KVAPAS

Kartais makšties kvapas gali priminti raugintų maisto produktų, pavyzdžiui, jogurto, duonos su raugu ir pan., kvapą. Taip yra dėl tų pačių esančių bakterijų, kurios vadinamos Lactobacilli. Šio tipo gerųjų bakterijų sveikoje makštyje yra daugiausiai.

METALO KVAPAS

Specifinis metalo kvapas būdingas menstruacijų metu dėl kraujyje esančios geležies. Dėl jo nerimauti nereikia.

SALDUS MAKŠTIES KVAPAS

Turime mintyje ne saldainių ar ką tik iškeptų sausainių kvapą. Tai labiau žemiškas kvapas. Kas kaltas? Tos pačios makšties bakterijos. Būk rami dėl šio kvapo.

CHEMINIS MAKŠTIES KVAPAS

Toks kvapas, kuris primena baliklio ar amoniako kvapą, gali atsirasti dėl kelių priežasčių:

  • šlapimo – jame yra amoniako šalutinis produktas šlapalas. Šlapimo gali susikaupti ant kelnaičių ir aplink vulvą (tavo išorinius lytinius organus), todėl ir gali būti juntamas toks stiprokas, aitrokas kvapas. Jei pasišlapinus užuodi amoniako kvapą, vadinasi, tau trūksta skysčių – gerk daugiau vandens. Taip pat nepamiršk „pasisiojusi“ švelniai tapšnodama tualetiniu popieriumi nusausinti vulvą – tavo kelnaitės ir vulva ilgiau išliks švarios.
  • bakterinės vaginozės. Šiai ligai būdingas bjaurokas sugedusios žuvies kvapas. Tuo pačiu gali jausti ir tokius simptomus – lytinių organų niežulį, pilkos, baltos, žalsvos makšties gleives, deginimo pojūtį šlapinantis. Šiuo atveju, reikia kreiptis į gydytoją ginekologą(-ę).

PRAKAITO KVAPAS

Prakaito liaukos yra ir ten žemiau bambos, todėl visai normalu, kad kartais tu gali užuosti ir tokį kvapą. Įdomu tai, jog yra kelių tipų prakaito liaukos – vienos kūną vėsina, o kitos – reaguoja į tavo emocijas. Ir būtent pastarosios prakaito liaukos, kai tu labai nerviniesi, jaudiniesi ar nerimauji, kaltos dėl aštraus prakaito kvapo tavo intymioje vietelėje. Jos pačios iš savęs bekvapės, tačiau kai susiduria su makšties bakterijomis, smarkiai „pakvimpa“.

PŪVANČIO ORGANIZMO KVAPAS

Galbūt sunku įsivaizduoti ir patikėti, bet yra atvejų, kai kelias dienas ar ilgiau makštyje pamirštamas tamponas. O tada ir gali pajusti tokį „skanų“ kvapelį. Ištraukus paliktą tamponą bjaurus kvapas išnyksta.

KADA SUNERIMTI DĖL MAKŠTIES KVAPO?

Jei užduodi labai nemalonų makšties kvapą, kuris „riečia nosį“ – primena pašvinkusios žuvies ar irstančio organizmo kvapą – bei pasireiškia tokie simptomai kaip niežulys, deginimo jausmas, skausmas, pilkos, žalsvos, putotos ar varškę primenančios išskyros, kraujavimas ne menstruacijų metu – nieko nelauk ir kreipkis į ginekologą(-ę).

KOKIA TURI BŪTI INTYMIOS ZONOS HIGIENA?

Jau susipažinai, koks gali būti makšties kvapas ir žinai, kad kiekviena mergina turi „savo“ kvapą. Norėdama išvengti ypač nemalonaus vulvos ir makšties kvapo turi atsiminti kelis svarbius dalykus dėl intymios higienos.

Merginoms, dar neturėjusioms lytinių santykių, išorinius lytinius organus – vulvą – pakanka plauti šiltu vandeniu be jokių prausiklių ir kempinių ryte ir vakare. Menstruacijų metu arba vasarą, kai gausiau prakaituojama, esant galimybei galima nusiprausti ir dienos metu. Intymios higienos prausiklį rekomenduojama naudoti tik pradėjus lytinius santykius. Prausdama vulvą ir išangę stenkis, kad vanduo nubėgtų kryptimi nuo vulvos link išangės (geriausiai tai daryti atsitūpus ar naudojantis bidė). Kitu atveju, išangės zonoje esančios bakterijos gali patekti į makštį ir sukelti infekciją.

Prekybos vietose gali rasti prikvėpintų bei primargintų, spalvotų higieninių įklotų ar paketų, kurių gamintojai žada, kad tavo intymi vietelė maloniai kvepės. Tačiau neapsigauk! Vulva ir makštis turi kvepėti savo natūraliu kvapu, kurio maskuoti nereikia. Sintetiniai kvapai ir dažai įklotuose gali suerzinti jautrią intymios zonos odą. Ar tau to reikia? Greičiausiai sutiksi, kad ne. Todėl rinkis kuo natūralesnius ir ekologiškus įklotus ar paketus su medvilne

Kasdieną dėvėk medvilnės kelnaites, kurios yra „kvėpuojančios“ ir rekomenduojamos gydytojų ginekologų. Nepamiršk keisti kelnaičių kiekvieną dieną. Galbūt esi girdėjusi apie makšties dušą? Atliekant makšties dušą ar klizmą, srovė nukreipiama į makštį norint ją išplauti. Niekada taip nedaryk! Tai nesaugu ir visiškai nereikalinga, nes makštis pati savaime išsivalo. Makšties dušas išplauna gerąsias bakterijas – sudaromos sąlygos daugintis blogosioms bakterijoms, todėl gali prasidėti tokios ligos kaip pienligė, bakterinė vaginozė ir kt. Taip pat padidėja dubens uždegiminės ligos rizika, gali kilti sunkumų vėliau pastoti ir kt.

Šie patarimai padės tau tinkamai pasirūpinti savo vulva bei makštimi.

Buvo naudinga? Pasidalink su draugėmis.