Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Menstruacijos – pokalbis su dukra

mama dukra menstruacijos pokalbis

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Išgirdus iš savo dukros klausimą apie pirmąsias menstruacijas arba tuos „daikčiukus“, sudėtus vonios stalčiuje, ne viena iš mūsų sutrinkame ir pasijaučiame nepatogiai. Dažnai pats gyvenimas sukuria mums situacijas, kuriose mergaitės, stebėdamos savo mamą, atranda slaptą stalčiuką vonioje su keistais produktais. Tuomet kyla klausimų, kurie dažnai lieka neatsakyti.

Žinant, kad pirmas kraujavimas gali įvykti jau 8-9 metų mergaitei, svarbu pokalbio neatidėlioti – jis leis jūsų vaikui išvengti milžiniškos nuostabos ar net šoko.

Pradėkite natūraliai

Kai kalbėsite su dukra apie menarchę (pirmąsias menstruacijas), nesistenkite išaiškinti visko iš karto. Tegul tai būna nuoširdus ir natūralus dialogas su dukra. Apie menstruacijas užsiminkite natūraliai, kai jūs veikiate kažką kartu, nelaukdama ypatingo momento, nes jis gali ir neateiti.

Pasirinkite tinkamą momentą ir vietą

Jei kalbėdama jaučiatės nepatogiai, jums nebūtina išlaikyti akių kontaktą. Venkite„dirbtinės“, nenatūralios atmosferos. Geresnis sprendimas būtų užmegzti tokį pokalbį automobilyje, važiuojant dviračiu, einant pasivaikščioti, kažką kartu veikiant, o ne atsisėdus ant lovos krašto ir laikant dukros ranką viską aiškinti. Ji pati jausis nesmagiai.

Kalbėkite paprastai

Kalbėdama su savo paaugle, nenaudokite nereikalingų, keistų žodžių ar posakių apie menstruacijas.

Papasakokite savo istoriją

Prisiminkite save dukros metų – kaip jūs tada jautėtės – ir per savo patirtis papasakokite jai, kaip prasidėjo jūsų pirmosios menstruacijos. Prisiminkite kažkokių juokingų, o gal ir nelabai malonių situacijų.

Būkite pozityvi

Pasistenkite būti pozityvi – nekalbėkite apie neigiamus brendimo ar menstruacijų aspektus. Tegul jūsų vaikas žino, kad menstruacijos nėra kančia. Pirmųjų menstruacijų geriau tikėtis nusiteikus pozityviai. Pasakykite savo dukrai, kad ji nesijaudintų, nes dabar yra įvairių higienos priemonių mergaitėms, kad jos jaustųsi užtikrintos tas 3-7 dienas per mėnesį. Tegul dukra žino, kad esate su ja ir už ją, kad ji visada gali pasikliauti jumis ir visada kreiptis į jus „šiais klausimais“.

Jei mergaitė užduos klausimą, į kurį neturėsite atsakymo, nuoširdžiai pasakykite jai tai, ir kartu sėskite ieškoti atsakymo knygose arba internete.

Atidarykite savo stalčiuką

Jei jūsų dukrai įdomu, parodykite visus produktus, kuriuos naudojate intymiai higienai. Paaiškinkite, kada ir kaip naudoti paketus, įklotus, drėgnas servetėles, prausiklį. Nors šiame etape tikrai nerekomenduojame naudoti tamponų, tačiau mergaitei galite paaiškinti, kaip ir kada jie yra naudojami. Nukeliaukite kartu su dukra į parduotuvę ir leiskite jai pačiai išsirinkti higienos priemones (žinoma, patarkite jai).

Tegul pirmųjų menstruacijų diena būna šventė

Kai mergaitė suserga mėnesinėmis pirmą kartą, jai tai yra ypatinga proga. Žinoma, ji visada lėks pas mamą pasigirti, jei santykiai atviri. Parodykite dėmesį ir paverskite šią dieną ypatinga. Galite net atšvęsti ją – kartu išsikepkite pyragą ar nueikite į kiną; taip pat galite padovanoti jai kelnaites, skirtas menstruacijoms, arba pirmąjį menstruacijų rinkinį – tiesiog kažką nuveikite kartu.

Ekologija

Kodėl ekologija svarbi jau nuo pirmųjų menstruacijų dienų? Gyvename sintetinių produktų ir chemijos inovacijų laikais. Ne visos sintetinės medžiagos ar chemikalai kenkia mūsų organizmui, tačiau yra medžiagų, kurios ilgainiui gali sukelti įvairias ligas, pradedant alergijomis ir baigiant nevaisingumu. Kadangi mūsų makšties gleivinė yra itin pralaidi chemikalams, rinktis reikėtų neužterštus chemikalais produktus. Jei mergaitei naudojant paketus pradeda niežėti intymioje zonoje, jaučiamas tempimo jausmas ar parausta oda, taip pat – jei pasibaigus menstruacijoms ji jaučia nemalonius pojūčius intymioje vietoje, vadinasi, reikia keisti įklotus ir paketus.

Paprastai ir aiškiai

Taip pat būtinai paaiškinkite mergaitei, kaip išmesti panaudotą higieninį paketą. Paaiškinkite, kaip rūpintis savo higiena „tomis“ dienomis. Parodykite, kaip reikia įsiklijuoti įklotą ar paketą į kelnaites. Papasakokite, kaip atrodo kraujas, kai menstruacijos prasideda ir joms baigiantis. Visi šie dalykai, kurie mums atrodo elementarūs ir suprantami, mergaitėms gali kelti baimę ir nežinomybę.

Užkoduokite žodžius

Turėkite žodžius „tik tarp jūsų – mergaičių“. Kartais verta tam tikriems žodžiams sugalvoti kodinius pavadinimus, kad bet kurioje situacijoje nei viena nepasijustumėte nepatogiai. Pavyzdžiui, mėnesines galite vadinti pussesere ar teta, įklotus – rožinukais ir pan. Tokiu būdu jūsų bendravimas įgaus humoro, bendrauti nepatogiomis temomis taps lengviau.

Įtraukite ir kitus šeimos narius

Nors visada geriau, kai mama su dukra gali artimai bendrauti įvairiomis temomis, tačiau tai nėra taisyklė. Kartais močiutė, teta ar krikšto mama gali net daugiau pagelbėti. Kartais mergaitės linkusios labiau atsiverti kiek tolimesnei giminaitei nei mamai.

Jūsų santykiai su dukra yra ypatingi, todėl pasinaudokite šiais patarimais savaip, pritaikykite tai jūsų santykiams.

Prisiminkite, kad bendravimas turi būti nuolatinis ir abipusis. Leiskite savo dukrai išsikalbėti, sugebėkite išklausyti ir niekada nekritikuokite, nemoralizuokite – kitaip ji daugiau niekada nieko jums nepasakos.

Parašė Vilmantė

Kiti skaitiniai:

kaip pamilti savo kuna paauglysteje prisijaukinkmenstruacijas.lt

Kaip pamilti savo kūną arba vienos paauglės istorija

Noriu pasidalinti su jumis savo istorija, kaip man pavyko perbristi nepasitikėjimo savimi liūną ir pamilti save – savo vienintelį tokį, nepakartojamą kūną (kaip ir jūsų visų!). Noriu tik pasakyti, jog tai užtrunka laiko. Nebus taip, kad atsibusite kitą rytą ir jau trykšite pasitikėjimu. Tai reikalauja nemenko darbo, šis procesas vyksta mažais žingsneliais.

Skaityti toliau
mitai apie menesines

7 mitai apie mėnesines – pasakykite savo dukrai

Mes, mamos ir tikriausiai tėčiai, esame girdėję daug dalykų apie mėnesines. Vieni galbūt teisingi, o kiti klaidingi. Jei dar nekalbėjote su dukra apie brendimą ir visus vykstančius pokyčius, pakalbėkite. Lai ji žino, kad jūs esate šalia ir visuomet padėsite, atsakysite į rūpimus klausimus. Svarbiausia, perduokite, jog menstruacijos – nieko gėdingo, tai normalus, sveiko moters kūno požymis. Toliau sužinokite, kokie 7 mitai apie mėnesines, kuriuos turėtumėte pasakyti savo dukrai, egzistuoja.

Skaityti toliau
menesines veluoja

Mėnesinės vėluoja? Ar reikia sunerimti?

Atsiradus menstruacijoms gali būti, kad jos kelis metus bus nereguliarios. Tai yra normalu, todėl nereikia stebėtis, jei po pirmųjų mėnesinių kitas kraujavimas gali prasidėti tik po 3-6 mėnesių. Be to, vieną mėnesį menstruacijos gali trukti kelias dienas ir būti labai gausios, o kitą – savaitę ir su lengvesniu kraujavimu.

Skaityti toliau
ar galima naudoti menstruacine taurele

Ar galiu naudoti menstruacinę taurelę, jei esu „nekalta“?

Taip, mergaitė paauglė,neturėjusi lytinių santykių, gali naudoti menstruacinę taurelę. Tereikia atminti, kad ši priemonė reikalauja savo kūno anatomijos išmanymo ir daugiau įgūdžių įsidėti nei, pavyzdžiui, tamponų atveju. Tad turi labai norėti ją naudoti ir būti pasiryžusi išmokti. Sužinok daugiau apie taurelę, jos pliusus, naudojimo patarimus perskaičiusi straipsnį.

Skaityti toliau

PIRMASIS

Menstruacijų rinkinys mergaitei

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.