Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kas ta nekaltybė ir mergystės plėvė?

nekaltybe mergystes pleve

Patiko? Pasidalink...

Share on facebook
Share on email

Kas yra mergystės plėvė? Kam jos reikia? Ar turėtumėte prarasti nekaltybę greičiau? Jei tu užduodi sau tokius klausimus, tikiuosi čia rasi į juos atsakymus.

Kas yra nekaltybė?

Nekaltybė dažniausia suprantama, kaip lytinių santykių neturėjimas, susilaikymas nuo sekso iki vestuvių. Nekaltybės sąvoka turi emocinę reikšmę. Tai daugiau nei tik fizinis mergystės plėvės pažeidimas. Ar oralinis seksas reiškia, kad prarasta nekaltybė? O analinis seksas? Svarbu pridurti, kad bet koks seksualinis aktas sukelia ligos riziką. Nekalta ar ne, merginos ir moterys turi apsisaugoti – ar tai būtų oralinis, vaginalinis, analinis aktas.

Nekaltumas ir mergystės plėvė yra daugelio tradicijų pagrindas. Kai kuriose kultūrose tikimasi, kad jaunavedžiai iškart po vestuvių ceremonijos turės lytinį aktą, o tada savo svečiams parodys krauju išteptą paklodę, kad įrodytų, jog nuotaka buvo nekalta. Tačiau daugelis moterų, kurios niekada neturėjo lytinių santykių, per pirmąjį lytinį aktą nekraujuoja, kadangi jų mergystės plėvė jau buvo kažkada pažeista dėl kitų priežasčių. Na, bet bent jau Lietuvoje, tokių tradicijų neturime. Tiesa, dar visai neseniai Lietuvoje vestuvių dieną nuotakos į plaukus įsisegdavo rūtų vainikėlį, kuris simbolizuodavo nekaltybę, dorą, garbę.

Tačiau tokių tradicijų nebuvimas nereiškia, kad nekaltybę reikėtų prarasti dar iki vestuvių. Tėvai labiausiai baiminasi, kad mergaitė, prarasdama nekaltybę ir toliau turėdama lytinių santykių, gali tapti nėščia, susilaukti vaikelio iki pilnametystės, kai ji dar nėra tam pasiruošusi. Be to, dėl nesaugaus sekso galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Jau nekalbant apie tai, kad jauno amžiaus žmogus, mergaitė ar vaikinas, dar nebūna pasiruošę lytiniams santykiams psichologiškai. Tai – labai atsakingas žingsnis, du žmonės turi ne tik mylėti vienas kitą, bet ir kiekvienas iš jų turi būti pasiruošęs visomis prasmėmis ir prisiimti atsakomybę, jei mergina pastotų.

Kodėl nereikia skubėti prarasti nekaltybės?

Nekaltybė prarandama per pirmuosius lytinius santykius su vaikinu, kai vaikino varpa įsiskverbia į makštį. Tai gali būti ne tik fiziškai skausmingas aktas. Pirmieji lytiniai santykiai gali paveikti merginos ar moters psichiką, jeigu įvyksta iš tikrųjų nepasiruošus psichologiškai, ne abipusiu noru. Čia skubėti niekur nereikia ir nereikėtų pasikliauti savo draugų patirtimi ar jų spaudimu. Be to, net ir pirmojo lytinio akto metu, kai prarandama nekaltybė, galima pastoti ar užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Kas yra mergystės plėvė?

Mergystės plėvė yra plona membrana, uždengianti makšties angą. Ją sudaro jungiamasis audinys, taip pat raumenų pluoštai su kraujagyslėmis ir nervų galūnėmis. Dažnai mergystės plėvė siejama su nekaltybe, nes per lytinį aktą ji plyšta. Todėl yra sakoma prarandama nekaltybė. Bet skaitydama toliau suprasi, jog mergystės plėvė neturėtų būti siejama su nekaltybės praradimu, nes kitos mergaitės gali jos ir neturėti.

Ar mergystės plėvė matoma plika akimi?

Mergystės plėvė nėra giliai. Ji dengia įėjimą į makštį. Paprastai ji yra ne arčiau kaip 1–2 cm atstumu nuo makšties angos, ties riba tarp išorinių ir vidinių lytinių organų. Tačiau nereikia bandyti jos surasti, nes gali netyčia pažeisti.

Ar visų mergaičių mergystės plėvė yra vienoda?

Mergystės plėvės išvaizda ir struktūra yra tokia pat individuali kaip kūno forma ar plaukų spalva. Dažniausiai ji būna plataus žiedo pavidalo su angele viduryje, tačiau gali būti ir kitokios formos – pusmėnulio, beveik uždara su keliomis nedidelėmis skylutėmis ir t.t. Visiškai uždara plėvė būna ypatingai retai ir ji gana greitai nustatoma, nes mėnesinių metu neišteka kraujas – tai sukelia rimtas komplikacijas.

Koks yra mergystės plėvės tikslas kūne?

Kol kas mokslininkai neturi vieningos išvados šia tema. Viena iš labiausiai paplitusių teorijų yra tai, kad mergystės plėvė yra tam tikra kliūtis, neleidžianti infekcijos sukėlėjams patekti į mergaitės kūną.

Ar visos mergaitės gimsta su mergystės plėve?

Tiesą sakant, ne. Labai mažai mergaičių gimsta be jos. Šios mergaitės paprastai neturi problemų dėl savo lytinės sistemos organų vystymosi.

Kaip menstruacinis kraujas išteka pro mergystės plėvę?

Mergystės plėvė turi vieną ar daugiau skylučių, kad kraujas galėtų išbėgti. Daugumos mergaičių mergystės plėvė atrodo kaip žiedas su viena skylute, per kurią gali patekti vienas ar du pirštai. Todėl menstruacijų metu mergaitės gali naudoti tamponus ar menstruacinę taurelę, tačiau naudojant šias priemones mergystės plėvė gali įplyšti.

Ar mergystės plėvės plyšimas skausmingas ir sukelia kraujavimą?

Plyštant mergystės plėvei moteris dažniausiai jaučia skausmą. Tai priklauso ir nuo anatominių plėvės ypatybių – kuo plėvė tampresnė, storesnė, tuo skausmas gali būti stipresnis ir kraujavimas gausesnis, ir nuo psichoemocinės būsenos – kuo ilgesnės glamonės prieš pačią sueitį, kuo mergina ar moteris labiau susijaudinusi, tuo skausmas mažesnis.
Kraujavimas pirmojo lytinio akto metu įvyksta tik apie pusei merginų ar moterų. Kraujo kiekis gali kisti nuo kelių lašų iki kraujavimo, trunkančio 1–3 dienas. Gijimas gali trukti iki savaitės.

Kada gali būti pažeista mergystės plėvė?

Iš tiesų, mergystės plėvė gali būti pažeista medicininės apžiūros, operacijos metu, naudojant didesnius tamponus ar menstruacinę taurelę, kišant pirštą į makštį.
Tai taip pat gali nutikti susižeidus, stipriai susitrenkus, dėl didelio fizinio krūvio, tam tikrų sporto šakų.

Ar buvimas nekalta 18–20 metų amžiaus kenkia sveikatai?

Nekaltybė nekenkia sveikatai. Tai gali atrodyti nuobodžiai, tačiau tik susilaikymas nuo sekso suteikia šimtaprocentinę apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo.

Kiti skaitiniai:

PIRMASIS

Menstruacijų rinkinys mergaitei

Klausk drąsiai

Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite PRIVATUMO POLITIKOJE.